طعمه ماهیگیری :

باید توجه داشته باشید انتخاب طعمه در ماهیگیری به اندازه انتخاب الباقی وسایل حائز اهمیت است .

در این میان برای به کار بردن یک طعمه مناسب ابتدا باید بدانید که قصد صید چه نوع ماهی دارید چون ماهی های مختلف شکل ظاهری مخصوص به خود را دارند .

مثلا ماهی کپور نقره ای دهانی رو به بالا دارد و ماهی کپور و قزل آلا دهانشان حال نرمال دارد ولی ماهی های زردک و انواع سس ماهی ها دهانی رو به پایین دارند بنابراین باید توجه داشته باشید که طعمه متناسب با آناتومی بدنشان انتخاب کنید .

انواع طعمه های طبیعی :

طعمه های طبیعی شامل بچه ماهی، قورباغه، خرچنگ، میگو، کرم، ملخ، موش آبی، جوجه اردک، پروانه، سنجاقک، پشه سیاه و آبدزدک می شوند. این طعمه ها غذای معمول ماهی ها هستند و ماهی ها به این طعمه ها عادت دارند، بنابراین برای ماهیگیری بسیار مناسب می باشند.

بچه ماهی :

طعمه بچه ماهی برای اکثر ماهی ها از جمله قزل آلا، اردک ماهی، ماهی کپور، ماهی سونگ، ماهی شیربت، ماهی زرد پر و سفید رودخانه مناسب می باشد.

البته توجه داشته باشید در استفاده از بچه ماهی باید از قلاب های پایه بلند استفاده کنید .

کرم خاکی :

برای صید انواع ماهی در فصل بهار و تابستان می توانید از کرم خاکی استفاده کنید زیرا در این فصل در خاکهای مرطوب کرم ها به راحتی پیدا می شوند .

بچه قورباغه :

این طعمه برای صید ماهی های شکاری (اسبله ، ماهی سفید رودخانه ای ، سونگ ) و روش ماهیگیری زیر آبی استفاده می شود .

حشرات :

برای ماهیگیری در فصل بهار و تابستان می توانید از حشرات ( ملخ ، پشه سیاه ، سنجاقک و … ) برای صید انواع ماهی ها استفاده کنید .

مثلا از آبدزدک برای ماهی سفید رودخانه ای و ملخ برای صید عروس ماهی و ماهی سفید با روش رو آبی با شناور می توانید صید بهتری داشته باشید .

طعمه های بزرگ ( جوجه اردک ، موش آبی و .. ) :

این نوع طعمه ها مخصوص ماهی بزرگ و شکاری مانند اسبله یا سونگ استفاده می شود در این نوع صید حتما دقت بالایی به خرج دهید زیرا ماهی قابل صید سنگین بوده و باید مهارت لازم را داشته باشید تا بتوانید حداقل یک ماهی ۳۰ کیلوگرمی صید کنید .

خمیر نان و نان :

یکی از ساده ترین طعمه های طبیعی خمیر نان و نان هایی مانند لواش ، سنگک یا ماشینی با قلاب های پایه کوتاه از دو روش زیر آبی و رو آبی می توانید استفاده کنید .

خمیر طعمه ای مناسب برای ماهی هایی همچون کپور، زردپر، زردک، عروس ماهی و برخی دیگر می باشد. به منظور زدن خمیر به قلاب باید خمیر را مانند تیله گرد و قلاب را در آن فرو نمایید، به نحوی که نوک قلاب تا نخ، درون خمیر قرار گیرد و حتی تیزی قلاب هم بیرون نباشد.

ذرت پخته :

از این طعمه در حالت بسیار پخته برای صید ماهی کپور  استفاده می شود .

طعمه های گوشتی :

طعمه ماهیگیری غیر طبیعی که بوی نافذی دارد و به موجب آن ماهی ها را به سوی آن جذب می شوند، روده مرغ می باشد. روده مرغ گزینه بسیار مناسبی برای صید بسیاری از ماهی ها همچون سفید رودخانه، سونگ، شیربت، اسبله، سوف، زنگول و برخی ماهی های دیگر می باشد. دل مرغ بودار هم طعمه بسیار مناسبی می باشد. ماهی های شکاری نظیر اسبله، سونگ، زردپر و سوف به دل مرغ علاقه بسیار شدیدی نشان می دهند. نوع دیگر طعمه ماهیگیری گوشتی که توسط ماهیگیران به کار گرفته می شود، طحال گوسفند می باشد. طحال گوسفند به خاطر خون و بویی که دارد، جهت صید ماهی های شکاری از جمله سونگ و اسبله به کار گرفته می شود.

به منظور زدن انواع طعمه ماهیگیری گوشتی به قلاب کافی است روده یا دل مرغ و طحال گوسفندی را که به عنوان انواع طعمه ماهیگیری غیر طبیعی نام بردیم را به تکه های کوچک و بزرگ تقسیم و به قلاب وصل نمایید. با استفاده از چنین طعمه هایی برای صید ماهی های ذکر شده در بالا، باید روش ماهیگیری زیر آبی را به کار گیرید. 

انواع طعمه های مصنوعی :

طعمه های مصنوعی می توان به قاشقک، لوری، سافت فیش، سافت بیت و … اشاره نمود.

پشه :

در ماهیگیری به روش پشه برای صید ماهی هایی که در سطح تغذیه می کنند مثل قزل آلا و باس و گونه ای از کپور از طعمه های مصنوعی پشه استفاده می شود .

در این روش حتما سعی کنید برای اتصال به ریسه از گره های مخصوص استفاده کنید که حرکت های ماهی سبب پارگی نخ نشود .

لانسه :

یکی از این طعمه های مصنوعی پر کاربرد می باشد و از پلاک پره ای و متحرک ساخته می شود و با حرکت در آب به دور قلاب می چرخد. جهت اتصال لانسه به قلاب حتماً باید بین سیم و لانسه یک هرزه گرد قرار دهید، زیرا اگر هرزه گرد نباشد، نخ هم می چرخد و سیم تاب برمی دارد و آسیب می بیند. باید قلاب را به بدنه لانسه وصل نمایید تا پلاک متحرک بتواند حول قلاب بچرخد. با پرتاب قلاب در آب، و به هنگام جمع کردن آن، پره متحرک دور قلاب شبیه یک ماهی می گردد که در آب در

حال حرکت است. ماهی مهاجم با دیدن این صحنه به سمت لانسه هجوم می آورد و فریب می خورد.

ماهیگیری با استفاده از طعمه ماهیگیری مصنوعی لانسه، لانسه کشی نام دارد.

لانسه کشی معمولا با چوب و چرخ اسپینینگ، برای اردک ماهی و قزل آلا به کار می رود و در مکان های بدون مانع معمولا انجام می شود .

قاشقک :

تکه ای از فلز براق که با وزنی تقریبا بیست و دو گرم یا بیشتر و شکلی شبیه به قاشق یا ماهی ساخته می شود و انحناهایی در آن ایجاد گشته است که باعث تلو تلو خوردن در آب میگرد.این طعمه ها شکلی از ماهی زخمی یا بیمار است که صید آن برای ماهی راحت است.

تکه پلاستیک قرمزی در انتهای آن موجود است که باعث هدایت ماهی به سمت قلاب میگردد.در هنگام استفاده از قاشقک نکاتی را باید مورد توجه قراردهید . اول اینکه هنگام کشش باید شوکهایی به قاشقک داد تا تغییر جهت ناگهانی باعث جذب ماهی گردد.برای جریانهای تند آب از قاشقکهای باریکتر استفاده کنید.

معمولا به علت شکل قاشقک و رقصی که حتی هنگام غوطه ور شدن از خود نشان میدهد اکثر اوقات در همان لحظه اول مورد حمله ماهی قرار میگیرد. اطلاعاتی با شرح کامل تر را در قسمت انواع قاشقکها میتوانید بیابید. قاشقکها از لحاظ رنگ و موقعیت استفاده از آنها مشابه لانسه ها هستند .

لورها :

لور یا لوری یا شبه ماهی نوعی دیگر از طعمه ها است که خواستگاه آن از یونان بوده است و در حال حاظر رکورد دار استفاده و ساخت این چنین طعمه هایی کانادا است اصولا لور را از چوب یا پلاستیک میسازند و قلابهای آن دو یا سه شاخ است و گاهی هم دارای لبی طلقی یا فلزی در جلوی دهان لور است.

 لور ها در دو نوع آب شور و آب شیرین طراحی و ساخته میشوند و از لحاظ شیرجه روی به چند دسته تقسیم میگردند که ما به توظیح آنها خواهیم پرداخت لور رو آبی که فاقد لب است و معمولا با حرکاتی که به چوب ماهیگیری اعمال میگردد .

طعمه نیز به رقص در خواهد آمد لور های رو آبی به دو دسته رقاص و صدا دار تقسیم گشته که نوع صدا دار آن نیز به سه دسته تقسیم میگردند نوع اول آب پاش بالدار است که بیشتر شبیه قورباغه ساخته میشود نوع دوم آب پاش معمولی بوده که با حفره ای که در دهان لور است آب را به جلو می پاشد نوع سوم لور پروانه دار است که باعث ایجاد صدا و ارتعاش در سطح آب میگردد.

حال نوبت به گروه لورهای لبدار رسیده است این نوع از لورها در عین حال اینکه بوسیله لب خود به عمق آب فرو میروند بدون نیاز به هیچ حرکتی از طرف ماهیگیر خود به رقص در می آیند.

نوع اول کم عمق یا low diver این نوع در عمق ده تا بیست سانتیمتری آب به حرکت در میآید و لب کوچکی دارد.

نوع دوم مینه رو یا mid diver لبی نسبتا متوسط دارد که باعث میگردد لوری در عمق بیشتری حرکت نماید.

نوع سوم عمق رو یا high diver لبی بزرگ و نیم دایره دارد که باعث میگردد لوری در عمق زیادی فرو رود.

نوع چهارم لوری نوک زن است این لوری دارای لبی بزرگ و کاملا کشیده است که گاهی از بدن خود لوری هم بزرگ تر است این لب بزرگ باعث می گردد تا لوری به کف دریاچه رسیده و گل و لای کف را برهم زند و تشبیهی از ماهی در حال غذا خوردن به خود دهد.

اما درانواع بالا که اکثرا یک تکه هستند لوریهایی با همان خواص ولی چند تکه وجود دارد تا رقص آنها بیشتر طبیعی به نظر برسد.

دقت داشته باشید که رنگ لوری را بسته به نوع ماهی انتخاب نموده ورنگ آب و شرایط جوی را در نظر داشته باشید هرچه لوری شما شیرجه های عمودی تری نسبت به مسافت طی شده داشته باشد باعث میگردد تا ماهی در هرفاصله ای که باشد به آن حمله کند نوع صدا دار لوری برای محلهایی که دارای علف زیاد است و به عبارتی برای اول فصل مناسب هستند.

سافت بایت یا طعمه های پلاستیکی نرم :

این طعمه ها ی نرم پلاستیکه به هر نوع که باشند از دو شکل خارج نمی گردند و این تفاوت تنها در شکل حرکتی دم آنها است . دسته اول همانند ماهی بوده ولی دم آنها به صورت عرضی است و با مقاومتی که آب ایجاد میکند قسمت می آنها به حرکت در می آیدو دسته دوم قسمت دمی آنها به صورت حلزونی است که در برابر مقاومت آب حالتی کشیده و مرتعش به خود میگیرد. قلاب در این طعمه ها با وزنه ای همراه است که روی هم به آنها جیگ هد میگویند. جیگ هد دارای یک خار کوچک است که در هنگام صید از شل شدن و خروج طعمه ممانعت میکند.بهترین حالت استفاده از این طعمه ها به صورت متقاطع است یعنی پس از هر کشش کوتاه اجازه دهید طعمه به کف برود و دوباره با شوکی آنرا مسافتی جابجا کنید در اکثر مواقع ای روش بسیار مناسب خواهد بود.

اسپینر بایت ها :

این طعمه از سه قسمت تشکیل شده است .

 ۱-فنر دال شکل با زوایای متفاوت. ۲-پولک با تنوع و اندازه های گوناگون ۳-طعمه پلاستیکی همراه با جیگ هد در یک سر این فنر دال شکل پولکی همراه با هرزه گردی وصل است که آزادانه حرکت میکند و در سر دیگر این فنر طعمه پلاستیکی همراه با جیگ هد وجود دارد ودرقسمت وسط این فنر دال شکل نخ ماهیگیری وصل میگردد.

در این روش شما دو نوع طعمه برای جذب ماهی خواهید داشت ولی فقط یکی از آنها ماهی را صید خواهد کرد .بدین سان که اول برق پولک ماهی را از مسافت دوری جذب و بعد حرکتهای طعمه پلاستیکی ماهی را به دام می اندازد و البته گهگاهی نیز اتفاق میافتد که ماهی پولک را بجای قلاب بزند.معمولا از پولکهای کلرادو و یا ایندیانا و ویلوو استفاده میگردد.

بوز بایتها :

این طعمه کمی تفاوت با اسپینر بایت دارد و آن هم در نحوه کار کرد آن است و هم کمی در شکل ظاهری. در این نمونه فنر به شکل حرف ب می باشد که یک لبه آن بلند تر است . در قسمتی که کوتاه تر است پولکی به صورت پروانه نصب میگردد و در قسمت بلند تر هم طعمه پلاستیکی نرم ولی نخ در گوشه ای وصل میشود که به طعمه نزدیکتر باشد .حال این طعمه که از نامش نیز پیدا است باید صدا ایجاد کند ولی چگونه ؟ با کشیدن این طعمه پولک به سطح آب رسیده و باعث شکافتن سطح آب میگردد که همراه با صدایی است که گویا جانوری بر روی آب در حال تقلاکردن است .